Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality aneb co se u nás děje > Vánoce v Domečku byly dlouhé

Vánoce v Domečku byly dlouhéDatum konání:
28.11.2018
Datum ukončení:
14.1.2019

Letošní Vánoce jsme si v Domečku všichni užili. Byly opravdu dlouhé. Od konce listopadu, kdy nám začali nadělovat Ježíškova vnoučata a zakončily jsme je v pondělí 14. 1., kdy k nám přišly děti z MŠ 9. května.

A co jsme za ten více než měsíc prožili?
Mimo zmiňovaných Ježíškových vnoučat, kterým ještě jednou děkujeme, jsme opět tvořili s dětmi z Fabiánku. Vyráběli jsme Vánoční stromečky a přáníčka.
2. 12. se konal tentokrát v Domečku Benefiční koncert. Vystoupily na něm skvělé děti ze ZŠ Líšnice pod vedením paní ředitelky Aleny Fialové, dále Eliška Rezková se svou kamarádkou Eliškou a na závěr zahrál na klavír jeden z našich dědečků pan Jan Krahulík. Celým koncertem nás provedl ředitel Domova Jan Daniel a Marek Inderka.

S jednodenním předstihem u nás chodil čert s Mikulášem. 7. 12. jsme byli s babičkami zdobit vánoční stromeček na náměstí a 8. 12. jsme se zúčastnili Vánočního Knoflíkového trhu. Děkujeme všem, kteří na Vánočním Knoflíkovém trhu nakupovali, protože výtěžek z letošního trhu žel Domečku a my ho tak mohli vložit na náš sbírkový účet, který shromažďujeme finance na pořízení relaxační místnosti Snoezelen.

V pondělí 10. 12. jsme u nás spolu s babičkami a dědečky a dětmi z Fabiánku přivítali spolek Anima Candida, kteří nám přijeli zahrát Pohádky z vánočního kabátu.

Ve středu 12. 12. se konala každoroční schůze uživatelů Domova. Ještě před jejím zahájením vystoupily se svým tanečním představením dámy z Dobříše pod vedením paní Evy Jarolímkové.

Ve čtvrtek 13. 12. k nám zavítal zástupce spolku Klubko s nití a předal dárky pro naše uživatele. Jednalo se hlavně o háčkované dečky, rukávníky, ale také taštičky přes ramena. Deky a rukávníky jsme předali hlavně babičkám a dědečkům, kteří jsou upoutaní na lůžko. Moc jim ještě jednou děkujeme.

Na Štědrý den jsme babičkám a dědečkům rozdali dárky, které jsme dostali od Českého rozhlasu - čokolády Studentská pečeť a přáníčka od lidí, dále hod společnosti Hartmann hřejivé masti a od Klubka s nití taštičky a vonné sáčky.

28. 12. proběhl Předčasný Silvestr, ke kterému nám živě zahrála kapela Fotr a jeho kolektiv. Na závěr akce jsme si všichni připili sektem.

4. 1. jsme u nás přivítali Hvozdnický smíšený pěvecký sbor.

Na Tři krále - v neděli 6. 1. k nám zavítal spolek Oáza se svým tříkrálovým koledováním a celé Vánoce jsme zakončili 14. 1., kdy k nám přišli paní učitelky spolu s dětmi z MŠ 9. května. Spolu s nimi k nám přišly i paní starostka Magdaléna Davis a paní místostarostka Dana Dalešická. Děkujeme paní ředitelce Šretrové a všem z MŠ 9. května, že nám věnovali výtěžek z jejich prodejního trhu ve výši 4.000 a ten nás tak přiblíží k našemu cíli a to jest pořízení relaxační místnosti Snoezelen.

Letošní Vánoce byly opravdu bohaté a děkujeme všem, kteří přišli a udělali radost našim babičkám a dědečkům. Moc si toho vážíme. ❤️

fotografie naleznete ve fotogalerii.